A céges hálózat és a rajta tárolt információk biztonságban vannak?
Kellő védelemmel rendelkezel a külső behatolások ellen?
Hogyan fejlesztheted rendszered biztonságát és védheted meg adatait?
A bizalmas információk számítógépes rendszerekben való tárolása kényelmes, azonban mindig rejt magában némi kockázatot – nem tudhatod, nem keres-e valaki épp egy biztonsági rést az IT rendszereden. Az etikus hackelés a kiberbiztonsági gyakorlat lényeges része.
A bizalmas információk számítógépes rendszerekben való tárolása kényelmes, azonban mindig rejt magában némi kockázatot – nem tudhatod, nem keres-e valaki épp egy biztonsági rést az IT rendszereden.
Ez etikus hackelés a kiberbiztonsági gyakorlat lényeges része.
Az etikus hackelés célja az, hogy azonosítsa és jelentse a biztonsági hibákat, mielőtt rosszindulatú támadók kihasználnák azokat. Az etikus hackelés rendszeres alkalmazásával javítható a rendszer ellenállóképessége a lehetséges kiber-támadásokkal szemben.
A biztonsági audit, más néven etikus hackelés gyakorlata a hacker-technikák felhasználását jelenti a számítógépes rendszerek és hálózatok sérülékenységeinek azonosítása és javítása céljából. Ennek során különféle eszközöket és technikákat alkalmazunk, hogy szimuláljuk a rendszerre irányuló rosszindulatú támadást, hogy azonosítsuk a kihasználható sebezhetőségeket és gyengeségeket. Az etikus hackelést képzett szakemberek végzik, akik hozzáféréssel rendelkeznek a rendszerhez vagy a hálózathoz annak biztonságának tesztelése érdekében.
01
Minimális információval (pl. egy IP-cím, vagy tartomány) viszünk véghez egy külső, általában internetes támadást szimuláló tesztet.
02
Bizonyos rendszerinformációk birtokában (pl. operációs rendszerek, szoftverek, stb.) és megfelelő hozzáférés segítségével (pl. egy felhasználói fiók a weboldalhoz) vizsgáljuk alkalmazásaid.
03
Minden megfelelő információ a rendelkezésünkre áll és így térképezzük fel a rendszerszintű hibákat. Ez a teszt több időt vesz igénybe, azonban a vizsgálati eredmények is sokkal részletesebbek és átfogóbbak.